
Taylor Vixen
Actress

| Age | 42 years |

| Net Worth | $800k |

| Birthday | 25 Oct |

| Zodiac Sign | Scorpio |
Taylor Vixen Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Taylor Vixen has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Taylor is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Taylor Vixen’s career in the adult film industry began in 2008, at the age of 24. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Taylor Vixen was born on 25 October 1983 in Dallas, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is scorpio. Taylor father’s name and mother’s name are not known. Taylor is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Taylor Vixen |
| Nickname | Taylor |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 25 October 1983 |
| Age (as in 2025) | 42 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-26-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry |
Body Structure
Taylor Vixen’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Taylor Vixen height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 53 kg (116 lbs). Her body measurements are 34-26-35 Inches, taylor waist size 26 inches, and hip size 35 inches. She has brown color hair and hazel color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 53 kg – 116 lbs |
| Eye Colour | Hazel |
| Hair Colour | Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that taylor vixen’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Dallas, Texas, United States |
| Hometown | Dallas, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Taylor Vixen Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| taylorvixen_ | |
| X | Not Available |
Someting Read More Known Facts Taylor Vixen
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2010.
- She started his Instagram account in February 2016. She has over 77k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Taylor Vixen?
Taylor Vixen’s birthday is on 25 October 1983.
Is Taylor Vixen married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Taylor Vixen?
The net worth of Taylor is $800k.
What is the Zodiac Sign of Taylor Vixen?
The Zodiac Sign of Taylor is Scorpio.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio