
Avril Hall
Actress

| Age | 34 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 26 June |

| Zodiac Sign | Cancer |
Avril Hall Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Avril Hall has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Avril is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Avril Hall’s career in the adult film industry began in 2009, at the age of 18. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Avril Hall was born on 26 June 1991 in Tampa, Florida, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is cancer. Avril father’s name and mother’s name are not known. Avril is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Avril Hall |
| Nickname | Avril |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 26 June 1991 |
| Age (as in 2025) | 34 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry |
Body Structure
Avril Hall’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Avril Hall height 5 ft 6 in (167 cm) and weight 52 kg (114 lbs). Her body measurements are 33-25-33 Inches, avril waist size 25 inches, and hip size 33 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 167 cm |
| Height in meters | 1.67 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight (approx.) | 52 kg – 114 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that avril hall’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Tampa, Florida, United States |
| Hometown | Tampa, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Avril Hall Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Range Rover |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Avril Hall
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2011.
- She received a nomination for the AVN Awards for Best Supporting Actress in 2013.
FAQ
When is the Birthday of Avril Hall?
Avril Hall’s birthday is on 26 June 1991.
Is Avril Hall married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Avril Hall?
The net worth of Avril is $700k.
What is the Zodiac Sign of Avril Hall?
The Zodiac Sign of Avril is Cancer.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio