Sophia Lomeli is a popular American adult film actress. Sophia has left a lasting impression on the adult entertainment industry. She is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Sophia started her career as a webcam model and dancer. Sophia Lomeli’s career in the adult film industry began in 2007, at the age of 27. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Sophia Lomeli
Actress
Birthdays
10 July
Nationality
American
Birth sign
Cancer
Sophia Lomeli was born on 10 July 1979 in El Paso, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is cancer. Sophia father’s name and mother’s name are not known. Sophia is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
Sophia Lomeli Biography / Wiki Info
| Full Name | Connie Garcia Ayala |
| Nickname | Sophia |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 10 July 1979 |
| Age (as in 2026) | 46 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-27-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2007 |
Body Structure
Sophia Lomeli’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Sophia Lomeli height 5 ft 4 in (162 cm) and weight 58 kg (128 lbs). Her body measurements are 35-27-35 Inches, sophia waist size 27 inches, and hip size 35 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 162 cm |
| Height in meters | 1.62 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 58 kg – 128 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |

Sophia Lomeli Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that sophia lomeli’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
Someting Read More Known Facts Sophia Lomeli
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2007.
- She started his X account in October 2013. She has over 2.5k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Sophia Lomeli?
Sophia Lomeli’s birthday is on 10 July 1979.
Is Sophia Lomeli married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Sophia Lomeli?
The net worth of Sophia is $600k.
What is the Zodiac Sign of Sophia?
The Zodiac Sign of Sophia is Cancer.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio