
Scarlett Hampton
Actress

| Age | 25 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 12 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Scarlett Hampton Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Scarlett Hampton has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Scarlett is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Scarlett Hampton’s career in the adult film industry began in 2020, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Scarlett Hampton was born on 12 February 2000 in Shawano, Wisconsin, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Scarlett father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Scarlett is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Wisconsin, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Scarlett Hampton |
| Nickname | Scarlett |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 12 February 2000 |
| Age (as in 2025) | 25 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-24-32 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2020 |
Body Structure
Scarlett Hampton’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Scarlett Hampton height 5 ft 5 in (164 cm) and weight 50 kg (110 lbs). Her body measurements are 32-24-32 Inches, scarlett waist size 24 inches, and hip size 32 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 164 cm |
| Height in meters | 1.64 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 50 kg – 110 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that scarlett hampton’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Shawano, Wisconsin, United States |
| Hometown | Shawano, Wisconsin |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Scarlett Hampton Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Aston Martin |
| Hobbies | Watching Movie |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Scarlett Hampton
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2021.
- She started his X account in December 2020. She has over 208k followers on his X account.
- She started his Instagram account in November 2012. She has over 171k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Scarlett Hampton?
Scarlett Hampton’s birthday is on 12 February 2000.
Is Scarlett Hampton married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Scarlett Hampton?
The net worth of Scarlett is $700k.
What is the Zodiac Sign of Scarlett Hampton?
The Zodiac Sign of Scarlett is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio