
Lynnie Marie
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 14 March |

| Zodiac Sign | Sagittarius |
Lynnie Marie Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Lynnie Marie has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Lynnie is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Lynnie Marie’s career in the adult film industry began in 2016, at the age of 28. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Lynnie Marie was born on 14 March 1988 in Los Angeles, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is sagittarius. Lynnie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Lynnie is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Lynnie Marie |
| Nickname | Lynnie |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 14 March 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2016 |
Body Structure
Lynnie Marie’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Lynnie Marie height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 53 kg (116 lbs). Her body measurements are 33-25-33 Inches, lynnie waist size 25 inches, and hip size 33 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 53 kg – 116 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that lynnie marie’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Los Angeles, California, United States |
| Hometown | Los Angeles, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Lynnie Marie Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Ferrari |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Lynnie Marie
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2018.
- She started his X account in February 2016. She has over 111k followers on his X account.
- She started his Instagram account in October 2015. She has over 1.3 million followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Lynnie Marie?
Lynnie Marie’s birthday is on 14 March 1988.
Is Lynnie Marie married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Lynnie Marie?
The net worth of Lynnie is $600k.
What is the Zodiac Sign of Lynnie Marie?
The Zodiac Sign of Lynnie is Sagittarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio