
Claudia Fijal
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 22 March |

| Zodiac Sign | Aries |
Claudia Fijal Biography / Wiki Info
She is a popular American actress and Model. Claudia Fijal has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Claudia is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model. Claudia Fijal’s career in the adult film industry began in 2002. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Claudia Fijal was born on 27 February 1987 in Santa Monica, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aries. Claudia father’s name and mother’s name are not known. Claudia is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Claudia Fijal |
| Nickname | Claudia |
| Profession | Actress and Model |
| Date of Birth | 22 March 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-26-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2002 |
Body Structure
Claudia Fijal’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Claudia Fijal height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 57 kg (125 lbs). Her body measurements are 33-26-33 Inches, claudia waist size 26 inches, and hip size 33 inches. She has light blonde color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 57 kg – 125 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that claudia fijal’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Santa Monica, California, United States |
| Hometown | Santa Monica, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Claudia Fijal Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black, White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Claudia Fijal
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She started his X account in September 2009. She has over 684k followers on his X account.
- She started his Instagram account in June 2011. She has over 697k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Claudia Fijal?
Claudia Fijal’s birthday is on 22 March 1988.
Is Claudia Fijal married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Claudia Fijal?
The net worth of Claudia is $700k.
What is the Zodiac Sign of Claudia Fijal?
The Zodiac Sign of Claudia is Aries.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio