
Katee V
Actress

| Age | 28 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 9 June |

| Zodiac Sign | Gemini |
Katee V Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Katee V has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Katee V is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Katee V’s career in the adult film industry began in 2021, at the age of 24. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Katee V was born on 9 June 1997 in Ohio, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is gemini. Katee father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Katee is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Ohio, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Katee Valdez |
| Nickname | Katee |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 9 June 1997 |
| Age (as in 2025) | 28 years |
| Body Measurements (approx.) | 31-24-32 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2021 |
Body Structure
Katee V’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Katee V height 5 ft 6 in (167 cm) and weight 53 kg (116 lbs). Her body measurements are 31-24-32 Inches, katee waist size 24 inches, and hip size 32 inches. She has blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 167 cm |
| Height in meters | 1.67 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight (approx.) | 53 kg – 116 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that Katee V’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Ohio, United States |
| Hometown | Ohio, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Katee V Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Katee V
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2023.
- She started his X account in October 2022. She has over 70k followers on his X account.
- She started his Instagram account in April 2012. She has over 24k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Katee V?
Katee V’s birthday is on 9 June 1997.
Is Katee V married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Katee V?
The net worth of Katee is $400k.
What is the Zodiac Sign of Katee V?
The Zodiac Sign of Katee is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio