
Lacey Jayne
Actress

| Age | 30 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 7 Jan |

| Zodiac Sign | Capricorn |
Lacey Jayne Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Lacey Jayne has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Lacey is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Lacey Jayne’s career in the adult film industry began in 2020, at the age of 25. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Lacey Jayne was born on 7 January 1995 in Palm Springs, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is capricorn. Lacey father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Lacey is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Lacey Jayne |
| Nickname | Lacey |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 7 January 1995 |
| Age (as in 2025) | 30 years |
| Body Measurements (approx.) | 36-28-38 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2020 |
Body Structure
Lacey Jayne’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Lacey Jayne height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 57 kg (125 lbs). Her body measurements are 36-28-38 Inches, lacey waist size 28 inches, and hip size 38 inches. She has black color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 57 kg – 125 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that lacey jayne’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Palm Springs, California, United States |
| Hometown | Palm Springs, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Lacey Jayne Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Bugatti |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Lacey Jayne
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2022.
- She started his X account in May 2023. She has over 213k followers on his X account.
- She started his Instagram account in April 2016. She has over 446k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Lacey Jayne?
Lacey Jayne’s birthday is on 7 January 1995.
Is Lacey Jayne married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Lacey Jayne?
The net worth of Lacey is $600k.
What is the Zodiac Sign of Lacey Jayne?
The Zodiac Sign of Lacey is Capricorn.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio