
Linda Lan
Actress

| Age | 40 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 6 Nov |

| Zodiac Sign | Scorpio |
Linda Lan Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Linda Lan has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Linda is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Linda Lan’s career in the adult film industry began in 2024, at the age of 38. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Linda Lan was born on 6 November 1985 in Columbus, Ohio, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is scorpio. Linda father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Linda is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Ohio, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Linda Lan |
| Nickname | Linda |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 6 November 1985 |
| Age (as in 2025) | 40 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-23-32 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2024 |
Body Structure
Linda Lan’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Linda Lan height 5 ft 0 in (153 cm) and weight 47 kg (103 lbs). Her body measurements are 32-23-32 Inches, linda waist size 23 inches, and hip size 32 inches. She has blonde color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 153 cm |
| Height in meters | 1.53 m |
| Height in feet inche | 5 ft 0 in |
| Weight (approx.) | 47 kg – 103 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that linda lan’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Columbus, Ohio, United States |
| Hometown | Columbus, Ohio |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Linda Lan Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Koenigsegg |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Linda Lan
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2025.
- She started his X account in June 2020. She has over 202k followers on his X account.
- She started his Instagram account in March 2025. She has over 32k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Linda Lan?
Linda Lan’s birthday is on 6 November 1985.
Is Linda Lan married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Linda Lan?
The net worth of Linda is $600k.
What is the Zodiac Sign of Linda Lan?
The Zodiac Sign of Linda is Scorpio.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio