
Lolly Dames
Actress

| Age | 38 years |

| Net Worth | $900k |

| Birthday | 1 Nov |

| Zodiac Sign | Scorpio |
Lolly Dames Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Lolly Dames has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Lolly is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Lolly Dames’s career in the adult film industry began in 2021, at the age of 33. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Lolly Dames was born on 1 November 1987 in Miami, Florida, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is scorpio. Lolly father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Lolly is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Lolly Dames |
| Nickname | Lolly |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 1 November 1987 |
| Age (as in 2025) | 38 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-28-38 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2021 |
Body Structure
Lolly Dames’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Lolly Dames height 5 ft 6 in (167 cm) and weight 65 kg (143 lbs). Her body measurements are 34-28-38 Inches, lolly waist size 28 inches, and hip size 38 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 167 cm |
| Height in meters | 1.67 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight (approx.) | 65 kg – 143 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that Lolly Dames’s current net worth is approx $900k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Miami, Florida, United States |
| Hometown | Miami, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Lolly Dames Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Pink |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Ferrari |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Lolly Dames
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2022.
- She started his X account in May 2020. She has over 400k followers on his X account.
- She started his Instagram account in June 2021. She has over 21k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Lolly Dames?
Lolly Dames’s birthday is on 1 November 1987.
Is Lolly Dames married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Lolly Dames?
The net worth of Lolly is $900k.
What is the Zodiac Sign of Lolly Dames?
The Zodiac Sign of Lolly is Scorpio.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio