
Madison Blaze
Actress

| Age | 33 years |

| Net Worth | $300k |

| Birthday | 15 January |

| Zodiac Sign | Capricorn |
Madison Blaze Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Madison Blaze has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Madison is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Madison Blaze’s career in the adult film industry began in 2023, at the age of 31. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Madison Blaze was born on 15 January 1992 in Corpus Christi, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is capricorn. Madison father’s name and mother’s name are not known. Madison is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Madison Blaze |
| Nickname | Madison |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 15 January 1992 |
| Age (as in 2025) | 33 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2023 |
Body Structure
Madison Blaze’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Madison Blaze height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 60 kg (133 lbs). Her body measurements are 33-25-35 Inches, madison waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 60 kg – 133 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that madison blaze’s current net worth is approx $300k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Corpus Christi, Texas, United States |
| Hometown | Corpus Christi, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Madison Blaze Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Madison Blaze
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2024.
- She received a nomination for the XBIZ Award for Best actress in 2025.
FAQ
When is the Birthday of Madison Blaze?
Madison Blaze’s birthday is on 15 January 1992.
Is Madison Blaze married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Madison Blaze?
The net worth of Madison is $300k.
What is the Zodiac Sign of Madison Blaze?
The Zodiac Sign of Madison is Capricorn.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio