
Lola Aiko
Actress

| Age | 25 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 11 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Lola Aiko Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Lola Aiko has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Lola is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Lola Aiko’s career in the adult film industry began in 2023, at the age of 23. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Lola Aiko was born on 11 February 2000 in Russelville, Arkansas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Lola father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Lola is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Arkansas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Lola Aiko |
| Nickname | Lola |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 11 February 2000 |
| Age (as in 2025) | 25 years |
| Body Measurements (approx.) | 31-25-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2023 |
Body Structure
Lola Aiko’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Lola Aiko height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 52 kg (114 lbs). Her body measurements are 31-25-33 Inches, lola waist size 25 inches, and hip size 33 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 52 kg – 114 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that lola aiko’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Russelville, Arkansas, United States |
| Hometown | Russelville, Arkansas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Lola Aiko Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Koenigsegg |
| Hobbies | Travelling, Watching Movie |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Lola Aiko
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2024.
- She started his X account in June 2022. She has over 40k followers on his X account.
- She started his Instagram account in June 2022. She has over 10.4k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Lola Aiko?
Lola Aiko’s birthday is on 11 February 2000.
Is Lola Aiko married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Lola Aiko?
The net worth of Lola is $400k.
What is the Zodiac Sign of Lola Aiko?
The Zodiac Sign of Lola is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio