
Indica Marie
Actress

| Age | 27 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 7 August |

| Zodiac Sign | Leo |
Indica Marie Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Indica Marie has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Indica is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Indica Marie’s career in the adult film industry began in 2024, at the age of 25. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Indica Marie was born on 7 August 1998 in St. Petersburg, Florida, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is leo. Indica father’s name and mother’s name are not known. Indica is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Indica Marie |
| Nickname | Indica |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 7 August 1998 |
| Age (as in 2025) | 27 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2024 |
Body Structure
Indica Marie’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Indica Marie height 5 ft 9 in (176 cm) and weight 62 kg (137 lbs). Her body measurements are 33-25-35 Inches, indica waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has black color hair and grey color eyes.
| Height in centimeters | 176 cm |
| Height in meters | 1.76 m |
| Height in feet inche | 5 ft 9 in |
| Weight (approx.) | 62 kg – 137 lbs |
| Eye Colour | Grey |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that Indica Marie’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | St. Petersburg, Florida, United States |
| Hometown | St. Petersburg, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Indica Marie Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Porsche |
| Hobbies | Watching Movie |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| Not Available | |
| X | @fuckindica |
Someting Read More Known Facts Indica Marie
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2025.
- She started his X account in October 2024. She has over 130k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Indica Marie?
Indica Marie’s birthday is on 7 August 1998.
Is Indica Marie married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Indica Marie?
The net worth of Indica is $400k.
What is the Zodiac Sign of Indica Marie?
The Zodiac Sign of Indica is Leo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio