
Gypsy Rose
Actress

| Age | 26 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 20 May |

| Zodiac Sign | Taurus |
Gypsy Rose Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Gypsy Rose has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Gypsy is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Gypsy Rose’s career in the adult film industry began in 2022, at the age of 23. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Gypsy Rose was born on 20 May 1999 in California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is taurus. Gypsy father’s name and mother’s name are not known. Gypsy is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Gypsy Rose |
| Nickname | Gypsy |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 20 May 1999 |
| Age (as in 2025) | 26 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2022 |
Body Structure
Gypsy Rose’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Gypsy Rose height 5 ft 0 in (153 cm) and weight 54 kg (119 lbs). Her body measurements are 32-25-34 Inches, gypsy waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 153 cm |
| Height in meters | 1.53 m |
| Height in feet inche | 5 ft 0 in |
| Weight (approx.) | 54 kg – 119 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that gypsy rose’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | California, United States |
| Hometown | California, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Gypsy Rose Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Ferrari |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| Not Available | |
| X | @gypsyrose137 |
Someting Read More Known Facts Gypsy Rose
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2024.
- She started his X account in July 2014. She has over 3.3k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Gypsy Rose?
Gypsy Rose’s birthday is on 20 May 1999.
Is Gypsy Rose married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Gypsy Rose?
The net worth of Gypsy is $600k.
What is the Zodiac Sign of Gypsy Rose?
The Zodiac Sign of Gypsy is Taurus.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio