
Amy Brooke
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 25 June |

| Zodiac Sign | Cancer |
Amy Brooke Biography / Wiki Info
Brooke is a popular American adult film actress. Amy Brooke has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Amy is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Brooke started her career as a webcam model and dancer. Amy Brooke’s career in the adult film industry began in 2008, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Amy Brooke was born on 25 June 1988 in Chicago, Illinois, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is cancer. Amy father’s name and mother’s name are not known. Amy Brooke is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Illinois, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Heather Schlosser |
| Nickname | Brooke |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 25 June 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 Years |
| Body Measurements (approx.) | 33-24-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2008 |
Body Structure
Amy Brooke’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Amy Brooke height 5 ft 4 in (162 cm) and weight 53 kg (116 lbs). Her body measurements are 33-24-34 Inches, amy waist size 24 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 162 cm |
| Height in meters | 1.62 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 53 kg – 116 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that amy brooke’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Chicago, Illinois, United States |
| Hometown | Chicago, Illinois |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Amy Brooke Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Brown |
| Food | Barbecue |
| Animal | Not Known |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Amy Brooke
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in April 2009. She has over 85.6k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Amy Brooke?
Amy Brooke’s birthday is on 25 June 1988.
Is Amy Brooke married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Amy Brooke?
The net worth of Amy is $400k.
What is the Zodiac Sign of Amy Brooke?
The Zodiac Sign of Amy is Cancer.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio