
Paige Delight
Actress

| Age | 38 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 2 April |

| Zodiac Sign | Aries |
Paige Delight Biography / Wiki Info
Delight is a popular English adult film actress. Paige Delight has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Paige Delight0 is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Delight’s career in the adult film industry began in 2011, at the age of 24. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Paige Delight was born on 2 April 1987 in Glasgow, Scotland, United Kingdom. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is aries. Paige father’s name and mother’s name are not known. Paige is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Scotland, United Kingdom. She completed his graduation at a local university in the United Kingdom.
| Full Name | Paige Delight |
| Nickname | Paige |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 2 April 1987 |
| Age (as in 2025) | 38 Years |
| Body Measurements (approx.) | 36-28-37 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure
Paige Delight’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Paige Delight height 5 ft 10 in (177 cm) and weight 79 kg (174 lbs). Her body measurements are 36-28-37 Inches, paige waist size 28 inches, and hip size 37 inches. She has redhead color hair and hazel color eyes.
| Height in centimeters | 177 cm |
| Height in meters | 1.77 m |
| Height in feet inche | 5 ft 10 in |
| Weight (approx.) | 79 kg – 174 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Redhead |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that paige delight’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Glasgow, Scotland, United Kingdom |
| Hometown | Glasgow, Scotland |
| Nationality | English |
| Religion | Christian |

Paige Delight Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Paige Delight
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2012.
- She received a nomination for the XRCO Award for Single Performance – Actres in 2014.
FAQ
When is the Birthday of Paige Delight?
Paige Delight’s birthday is on 2 April 1987.
Is Paige Delight married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Paige Delight?
The net worth of Paige is $400k.
What is the Zodiac Sign of Paige?
The Zodiac Sign of Paige is Aries.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio