
Charlee Chase
Actress

| Age | 48 years |

| Net Worth | $1 M |

| Birthday | 26 April |

| Zodiac Sign | Taurus |
Charlee Chase Biography / Wiki Info
Chase is a popular American adult film actress. Charlee Chase has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Charlee is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Chase started her career as a webcam model and dancer. Charlee Chase’s career in the adult film industry began in 2003, at the age of 26. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Charlee Chase was born on 26 April 1977 in Clearwater, Florida, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is taurus. CharleeChase father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Charlee Chase is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Tina Hill |
| Nickname | Chase |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 26 April 1977 |
| Age (as in 2025) | 48 Years |
| Body Measurements (approx.) | 33-27-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2003 |
Body Structure
Charlee Chase’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Charlee Chase height 5 ft 8 in (172 cm) and weight 65 kg (143 lbs). Her body measurements are 33-27-34 Inches, charlee waist size 27 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 172 cm |
| Height in meters | 1.72 m |
| Height in feet inche | 5 ft 8 in |
| Weight (approx.) | 65 kg – 143 lbs |
| Eye Colour | Light Blonde |
| Hair Colour | Green |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that charlee chase’s current net worth is approx $1 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Clearwater, Florida, United States |
| Hometown | Clearwater, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Charlee Chase Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Charlee Chase
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best Actress in 2008.
- She started his X account in April 2009. She has over 153k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2017. She has over 1.6k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Charlee Chase?
Charlee Chase’s birthday is on 26 April 1977.
Is Charlee Chase married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Charlee Chase?
The net worth of Charlee is $1 Million.
What is the Zodiac Sign of Charlee Chase?
The Zodiac Sign of Charlee is Taurus.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio