
Michelle Lay
Actress

| Age | 56 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 30 July |

| Zodiac Sign | Leo |
Michelle Lay Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Michelle Lay has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Michelle Lay is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Michelle Lay’s career in the adult film industry began in 2002, at the age of 32. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Michelle Lay was born on 30 July 1969 in Ann Arbor, Michigan, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is leo. Michelle father’s name and mother’s name are not known. Michelle is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Michigan, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Michelle Aguilar |
| Nickname | Michelle |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 30 July 1969 |
| Age (as in 2025) | 56 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-24-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2002 |
Body Structure
Michelle Lay’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Michelle Lay height 5 ft 6 in (167 cm) and weight 56 kg (124 lbs). Her body measurements are 33-24-33 Inches, michelle waist size 24 inches, and hip size 33 inches. She has dark brown color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 167 cm |
| Height in meters | 1.67 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight (approx.) | 56 kg – 124 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that michelle lay’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Ann Arbor, Michigan, United States |
| Hometown | Ann Arbor, Michigan |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Michelle Lay Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Michelle Lay
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in April 2009. She has over 63k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Michelle Lay?
Michelle Lay’s birthday is on 30 July 1969.
Is Michelle Lay married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Michelle Lay?
The net worth of Michelle is $600k.
What is the Zodiac Sign of Michelle Lay?
The Zodiac Sign of Michelle is Leo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio