
Inari Vachs
Actress

| Age | 51 years |

| Net Worth | $800k |

| Birthday | 2 Sep |

| Zodiac Sign | Virgo |
Inari Vachs Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Inari Vachs has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Inari Vachs is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Inari Vachs’s career in the adult film industry began in 1997, at the age of 22. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Inari Vachs was born on 2 September 1974 in Detroit, Michigan, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Inari father’s name and mother’s name are not known. Inari is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Michigan, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Nicole Verlinich |
| Nickname | Inari |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 2 September 1974 |
| Age (as in 2025) | 51 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 1997 |
Body Structure
Inari Vachs’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Inari Vachs height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 58 kg (127 lbs). Her body measurements are 33-25-35 Inches, inari waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has light blonde color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 6 in |
| Weight (approx.) | 58 kg – 127 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Light Blonde |
Inari Vachs Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that Inari Vachs’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Detroit, Michigan, United States |
| Hometown | Detroit, Michigan |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Inari Vachs
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best Actress in 2005.
- She started his X account in May 2010. She has over 135k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2019. She has over 6.1k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Inari Vachs?
Inari Vachs’s birthday is on 2 September 1974.
Is Inari Vachs married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Inari Vachs?
The net worth of Inari is $800k.
What is the Zodiac Sign of Inari Vachs?
The Zodiac Sign of Inari is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio