
Melztube
Actress

| Age | 20 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 15 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Melztube Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Melztube has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Melztube is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Melztube’s career in the adult film industry began in 2023, at the age of 18. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Melztube was born on 15 February 2005 in Miami, Florida, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Melz father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Melz is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Gabby Melz |
| Nickname | Melz |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 15 February 2005 |
| Age (as in 2025) | 20 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-27-37 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Latin |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2023 |
Body Structure
Melztube’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Melztube height 5 ft 0 in (153 cm) and weight 63 kg (138 lbs). Her body measurements are 34-27-37 Inches, melztube waist size 27 inches, and hip size 37 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 153 cm |
| Height in meters | 1.53 m |
| Height in feet inche | 5 ft 0 in |
| Weight (approx.) | 63 kg – 138 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that melztube’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Miami, Florida, United States |
| Hometown | Miami, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Melztube Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black, Pink |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Koenigsegg |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Melztube
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2025.
- She started his X account in November 2018. She has over 533k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2022. She has over 308k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Melztube?
Melztube’s birthday is on 15 February 2005.
Is Melztube married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Melztube?
The net worth of Melztube is $400k.
What is the Zodiac Sign of Melztube?
The Zodiac Sign of Melztube is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio