
Melissa Stratton
Actress

| Age | 36 years |

| Net Worth | $900k |

| Birthday | 14 Sep |

| Zodiac Sign | Virgo |
Melissa Stratton Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Melissa Stratton has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Melissa is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Melissa Stratton’s career in the adult film industry began in 2020, at the age of 30. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Melissa Stratton was born on 14 September 1989 in Salt Lake City, Utah, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Melissa father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Melissa is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Utah, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Melissa Stratton |
| Nickname | Melissa |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 14 September 1989 |
| Age (as in 2025) | 36 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2020 |
Body Structure
Melissa Stratton’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Melissa Stratton height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 56 kg (123 lbs). Her body measurements are 33-25-35 Inches, melissa waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has dark brown color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 56 kg – 123 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that melissa stratton’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Salt Lake City, Utah, United States |
| Hometown | Salt Lake City, Utah |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Melissa Stratton Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Melissa Stratton
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2022.
- She started his X account in June 2021. She has over 297k followers on his X account.
- She started his Instagram account in May 2022. She has over 426k followers on his Instagram account.
Melissa Stratton Interview
FAQ
When is the Birthday of Melissa Stratton?
Melissa Stratton’s birthday is on 14 September 1989.
Is Melissa Stratton married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Melissa Stratton?
The net worth of Melissa is $900k.
What is the Zodiac Sign of Melissa?
The Zodiac Sign of Melissa is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
