Mariska X is an Brazilian Actress. She is known for her Beautiful Looks, cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Mariska X is a very famous Model. Check out Mariska X Biography, Height, Weight, Age, Boyfriend, Family, Wiki, Husband, Affairs, Children, Net Worth, Facts, Parents, Wikipedia, Awards & More. Get in touch with her on Twitter, Instagram & More.

Mariska X
Actress
BIRTHDAY
1 May 1978
Nationality
Brazilian
Ethnicity
Caucasian
Mariska X was born on 1 May 1978 in Brazil. Her Zodiac Sign Taurus. Mariska X Height 5 ft 8 in (173 cm) and Weight 57 Kg (125 lbs). Her Body Measurements are 36-28-37 Inches, Mariska X waist size 28 inches, and hip size 37 inches. She has black color hair and brown color eyes. Her father name, mother name, brother, and sister name not known. Mariska X is unmarried and not dating anyone. Let’s know about the complete Mariska X Biography.
Social Profile
Mariska X Biography / Wiki Info
| Full Name | Mariska |
| Nickname | Mariska X |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 1 May 1978 |
| Age (as in 2021) | 43 years |
| Height (approx.) | 173 cm |
| Body Measurements (approx.) | 36–28–37 |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Net Worth | $1 Million – $5 Million (approx.) |
| BoyFriends | Single |
| Debut Industry | Not Known |
Mariska X Age / Date of Birth
Mariska X is 43 Years Old. She was born on 1 May 1978.

Body Structure Info
| Height in centimeters | 173 cm |
| Height in meters | 1.73 m |
| Height in feet inche | 5 ft 8 in |
| Weight (approx.) | 57 kg – 125 lbs |
| Body Measurements | Chest: 36 inches Waist: 28 inches Hips: 37 inches |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Mariska X Net worth
Mariska X net worth is $1 million – $5 million (approx.). She earns amount of money for Acting.
Personal life Info
| BirthPlace | Brazil |
| Hometown | Brazil |
| Nationality | Brazilian |
| Religion | Not Known |
School And Collage Info
| School Name | Not Known |
| University | Not Known |
| Educational Qualifications | Not Known |

Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Marriage Date | None |
| Affairs/Boy Friends | Single |
| Husband Name | None |
| Daughter Name | None |
| Son Name | None |
Someting Read More Known Facts Mariska X
- Does Mariska X smoke?: Yes
- Does Mariska X drink alcohol?: Yes
- She was nominated in the Spank Bank Awards for Masturbator of the Year in 2016.
- Mariska was nominated in the XBIZ Awards for Female Performer of the Year in 2015.
- She was nominated in the AVN Awards for Best Supporting Actress in 2018.
- His Instagram account, she has 39k followers.
- His Twitter account, she has 145k followers.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio

