
Leilani Leeane
Actress

| Age | 33 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 1 Oct |

| Zodiac Sign | Libra |
Leilani Leeane Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Leilani Leeane has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Leilani is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Leilani Leeane’s career in the adult film industry began in 2011, at the age of 18. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Leilani Leeane was born on 1 October 1992 in California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is libra. Leilani father’s name and mother’s name are not known. Leilani is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Leilani Leeane |
| Nickname | Leilani |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 1 October 1992 |
| Age (as in 2025) | 33 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-24-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | African |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure
Leilani Leeane’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Leilani Leeane height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 50 kg (110 lbs). Her body measurements are 33-24-34 Inches, leilani waist size 24 inches, and hip size 34 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 50 kg – 110 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that leilani leeane’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | California, United States |
| Hometown | California, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Leilani Leeane Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Leilani Leeane
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2012.
- She received a nomination for the XBIZ Awards for Female Performer of the Year in 2015.
FAQ
When is the Birthday of Leilani Leeane?
Leilani Leeane’s birthday is on 1 October 1992.
Is Leilani Leeane married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Leilani Leeane?
The net worth of Leilani is $600k.
What is the Zodiac Sign of Leilani Leeane?
The Zodiac Sign of Leilani is Libra.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio