
Allison Moore
Actress

| Age | 41 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 7 July |

| Zodiac Sign | Cancer |
Allison Moore Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Allison Moore has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Allison is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Allison Moore’s career in the adult film industry began in 2010, at the age of 25. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Allison Moore was born on 7 July 1984 in Malibu, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is cancer. Allison father’s name and mother’s name are not known. Allison is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Stephanie Allison Hannegan |
| Nickname | Allison |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 7 July 1984 |
| Age (as in 2025) | 41 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-27-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2010 |
Body Structure
Allison Moore’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Allison Moore height 5 ft 5 in (165 cm) and weight 64 kg (141 lbs). Her body measurements are 33-27-34 Inches, allison waist size 27 inches, and hip size 34 inches. She has brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 64 kg – 141 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that allison moore’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Malibu, California, United States |
| Hometown | Malibu, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Allison Moore Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Allison Moore
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2012.
- She received a nomination for the XRCO Award for Single Performance – Actres in 2015.
FAQ
When is the Birthday of Allison Moore?
Allison Moore’s birthday is on 7 July 1984.
Is Allison Moore married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Allison Moore?
The net worth of Allison is $700k.
What is the Zodiac Sign of Allison Moore?
The Zodiac Sign of Allison is Cancer.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio