
Jasmine Rain
Actress

| Age | 32 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 7 April |

| Zodiac Sign | Sagittarius |
Jasmine Rain Biography / Wiki Info
Rain is a popular American adult film actress. Jasmine Rain has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Jasmine is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Rain started her career as a webcam model and dancer. Jasmine Rain’s career in the adult film industry began in 2012, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Jasmine Rain was born on 7 April 1993 in Pomona, California, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is sagittarius. Jasmine father’s name and mother’s name are not known. Jasmine is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Jasmine Rain |
| Nickname | Jasmine |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 7 April 1993 |
| Age (as in 2025) | 32 Years |
| Body Measurements (approx.) | 31-24-32 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2012 |
Body Structure
Jasmine Rain’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Jasmine Rain height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 51 kg (112 lbs). Her body measurements are 31-24-32 Inches, jasmine waist size 24 inches, and hip size 32 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 51 Kg – 112 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that jasmine rain’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Pomona, California, United States |
| Hometown | Pomona, California |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Jasmine Rain Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Jasmine Rain
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2014.
- She received a nomination for the XBIZ Awards for Female Performer of the Year in 2015.
FAQ
When is the Birthday of Jasmine Rain?
Jasmine Rain’s birthday is on 7 April 1993.
Is Jasmine Rain married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Jasmine Rain?
The net worth of Jasmine is $600k.
What is the Zodiac Sign of Jasmine Rain?
The Zodiac Sign of Jasmine is Sagittarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio