Hailey Bieber is an American Model. She is known for her Beautiful Looks, Cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Hailey Bieber is a very famous Model. Check out Hailey Bieber Biography, Height, Weight, Age, Boyfriend, Family, Wiki, Husband, Father, Mother, Affairs, Children, Net Worth, Facts, Education, Parents, Wikipedia, Awards & More. Get in touch with her on Twitter, Instagram & More.

Hailey Bieber was born on November 22, 1996 in Tucson, Arizona, USA. She belongs to the Christianity religion and Her Zodiac Sign Sagittarius. Hailey Bieber Height 5 ft 7 in (170 cm) and Weight 50 Kg (110 lbs). Her Body Measurements are 32-24-34 Inches, Hailz waist size 24 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and brown color eyes. Her Father Name is Stephen Baldwin (Actor), Mother Name is Kennya Baldwin (Graphic Designer), Sister Name is Alaia Baldwin (Model). Hailey Bieber is Unmarried and Her Boy Friend Name is Justin Bieber.
Hailey Bieber Biography/Wiki Info
| Full Name | Hailey Rhode Baldwin |
| Nickname | Hailz |
| Profession | Model, Actress |
| @haileybieber | |
| Instagram Followers | 31 Million |
| @HaileyBaldwin | |
| Facebook Followers | 2.3 Million |
| Date of Birth | 22 November 1996 |
| Age(as in 2025) | 28 years |
| Height | 170 cm |
| Body Measurements | 32-24-34 |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Net Worth | $3 Million (Approx.) |
| Boyriends |

Body Structure Info
| Height in centimeters | 170 cm |
| Height in meters | 1.70 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight | 50 Kg-110 lbs |
| Body Measurements | Chest: 32 inches Waist: 28 inches Hips: 34 inches |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Light Blonde |
Hailey Bieber Net worth
Hailey Bieber net worth is $3 Million (Approx.).
Personal life Info
| Birth Place | Tucson, Arizona, USA |
| Hometown | Tucson, Arizona, USA |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |
School And Collage Info
| School Name | Not Known |
| University | Not Known |
| Educational Qualifications | Not Known |

Awards Nominated
- She was nominated in the Teen Choice Awards for Choice Female Hottie in 2016.
- She was nominated in the Teen Choice Awards for Choice Model in 2017.
Favorite Things
| Actor | Leonardo DiCaprio |
| Actress | Not Known |
| Color | Black |
| Food | Pizza |
| Hobbies | Traveling |
Hailey Bieber Tattoos



Family Info
| Father Name | Stephen Baldwin (Actor)![]() |
| Mother Name | Kennya Baldwin (Graphic Designer)![]() |
| Brother Name | None |
| Sister Name | Alaia Baldwin (Model)![]() |
Marriage, Boy Friends, Children Info
| Marital Status | Married |
| Marriage Date | 2018 |
| Ex-Boy Friends | Cameron Dallas (2016 – 2017)![]() Shawn Mendes (2017 – 2018) ![]() |
| Boy Friends | Justin Bieber![]() |
| Husband | Justin Bieber |
| Children | None |

Someting Read More Known Facts Hailey Bieber
- Does Hailey Bieber smoke?: Not Known
- Does Hailey Bieber drink alcohol?: Yes
- Her mother is a Brazilian of Italian and Portuguese descent.
- Her father is of English, Irish, French descent.
- Hailey grandfather is prolific songwriter, music producer.
- His Instagram account, She has 31 million followers in 2020.
- His Twitter account, She has 1.7 million followers in 2020.
- Her Facebook account, She has 2.3 million followers in 2020.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio





