
Gia Derza
Actress

| Age | 26 years |

| Net Worth | $800k |

| Birthday | 15 Dec |

| Zodiac Sign | Sagittarius |
Gia Derza Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Gia Derza has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Gia is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Gia Derza’s career in the adult film industry began in 2018, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Gia Derza was born on 15 December 1998 in Mayfield, Ohio, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is sagittarius. Gia father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Gia is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Ohio, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Gia Derza |
| Nickname | Gia |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 15 December 1998 |
| Age (as in 2025) | 26 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-26-37 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2018 |
Body Structure
Gia Derza’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Gia Derza height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 67 kg (147 lbs). Her body measurements are 35-26-37 Inches, gia waist size 26 inches, and hip size 37 inches. She has brown color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 67 kg – 147 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that gia derza’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Mayfield, Ohio, United States |
| Hometown | Mayfield, Ohio |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Gia Derza Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Range Rover |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |

Contact Details
Someting Read More Known Facts Gia Derza
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in August 2017. She has over 476k followers on his X account.
- She started his Instagram account in September 2022. She has over 75k followers on his Instagram account.
Gia Derza interview
FAQ
When is the Birthday of Gia Derza?
Gia Derza’s birthday is on 15 December 1998.
Is Gia Derza married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Gia Derza?
The net worth of Gia is $800k.
What is the Zodiac Sign of Gia?
The Zodiac Sign of Gia is Sagittarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
