
Ariana Marie
Actress

| Age | 32 years |

| Net Worth | $1 M |

| Birthday | 15 March |

| Zodiac Sign | Pisces |
Ariana Marie Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Ariana Marie has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Ariana Marie is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Ariana Marie’s career in the adult film industry began in 2013, at the age of 20. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Ariana Marie was born on 15 March 1993 in Dallas, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is pisces. Ariana Marie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Ariana is married and her husband name is jack spade. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Hali Marie Waumans |
| Nickname | Ariana |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 15 March 1993 |
| Age (as in 2025) | 32 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Husband | Jack Spade |
| Debut Industry | 2013 |
Body Structure
Ariana Marie’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Ariana Marie height 5 ft 4 in (164 cm) and weight 52 kg (114 lbs). Her body measurements are 33-25-33 Inches, ariana waist size 25 inches, and hip size 33 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 164 cm |
| Height in meters | 1.64 m |
| Height in feet inche | 5 ft 4 in |
| Weight (approx.) | 52 kg – 114 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that ariana marie’s current net worth is approx $1 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Dallas, Texas, United States |
| Hometown | Dallas, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Ariana Marie Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Married |
| Affairs | Jack Spade |
| Husband Name | Jack Spade |
| Children | Not Known |

Contact Details
Someting Read More Known Facts Ariana Marie
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2015.
- Ariana has shot more than 627 films as a actress.
- Ariana gave birth to a daughter in November 2022.
- She started his X account in July 2013. She has over 551k followers on his X account.
- She started his Instagram account in September 2014. She has over 905k followers on his Instagram account.
Ariana Marie
FAQ
When is the Birthday of Ariana Marie?
Ariana Marie’s birthday is on 15 March 1993.
Is Ariana Marie married?
Yes, she is married.
How much is the net worth of Ariana Marie?
The net worth of Ariana Mari is $1 Million.
What is the Zodiac Sign of Ariana?
The Zodiac Sign of Ariana is Pisces.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
