
Cassie Lenoir
Actress

| Age | 29 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 15 Oct |

| Zodiac Sign | Libra |
Cassie Lenoir Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Cassie Lenoir has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Cassie is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Cassie Lenoir’s career in the adult film industry began in 2021, at the age of 24. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Cassie Lenoir was born on 15 October 1996 in Rockport, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is libra. Cassie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Cassie is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Cassie Lenoir |
| Nickname | Cassie |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 15 October 1996 |
| Age (as in 2025) | 29 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-29-38 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2021 |
Body Structure
Cassie Lenoir’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Cassie Lenoir height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 67 kg (147 lbs). Her body measurements are 35-29-38 Inches, cassie waist size 29 inches, and hip size 38 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 67 kg – 147 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that cassie lenoir’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Rockport, Texas, United States |
| Hometown | Rockport, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Cassie Lenoir Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Ferrari |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Cassie Lenoir
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2023.
- She started his X account in September 2023. She has over 302k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2023. She has over 161k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Cassie Lenoir?
Cassie Lenoir’s birthday is on 15 October 1996.
Is Cassie Lenoir married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Cassie Lenoir?
The net worth of Cassie is $400k.
What is the Zodiac Sign of Cassie Lenoir?
The Zodiac Sign of Cassie is Libra.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio