Eloa Lombard is a popular France adult film actress. Eloa has left a lasting impression on the adult entertainment industry. She is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Eloa started her career as a webcam model and dancer. Eloa Lombard’s career in the adult film industry began in 2006, at the age of 23. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Eloa Lombard
Actress
Birthdays
3 January
Nationality
France
Birth sign
Capricorn
Eloa Lombard was born on 3 January 1983 in Paris, France. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is capricorn. Eloa father’s name and mother’s name are not known. Eloa is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Paris, France. She completed his graduation at a local university in the France.
Eloa Lombard Biography / Wiki Info
| Full Name | Eloa Lombard |
| Nickname | Eloa |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 3 January 1983 |
| Age (as in 2025) | 42 years |
| Body Measurements (approx.) | 38-28-40 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2006 |
Body Structure
Eloa Lombard’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Eloa Lombard height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 61 kg (134 lbs). Her body measurements are 38-28-40 Inches, eloa waist size 28 inches, and hip size 40 inches. She has black color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 61 kg – 134 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Black |

Eloa Lombard Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that eloa lombard’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
- Facebook: None
- Instagram: None
- X: @EloaLombard
Someting Read More Known Facts Eloa Lombard
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2008.
- She started his X account in August 2011. She has over 7.4k followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Eloa Lombard?
Eloa Lombard’s birthday is on 3 January 1983.
Is Eloa Lombard married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Eloa?
The net worth of Eloa is $400k.
What is the Zodiac Sign of Eloa?
The Zodiac Sign of Eloa is Capricorn.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio