
Kenzi Foxx
Actress

| Age | 56 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 25 Sep |

| Zodiac Sign | Libra |
Kenzi Foxx Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Kenzi Foxx has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Kenzi is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Kenzi Foxx’s career in the adult film industry began in 2019, at the age of 49. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Kenzi Foxx was born on 25 September 1969 in Brooklyn, New York, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is libra. Kenzi father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Kenzi is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in New York, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Kenzi Foxx |
| Nickname | Kenzi |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 25 September 1969 |
| Age (as in 2025) | 56 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-26-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2019 |
Body Structure
Kenzi Foxx’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Kenzi Foxx height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 58 kg (128 lbs). Her body measurements are 33-26-35 Inches, Kenzi waist size 26 inches, and hip size 35 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 58 kg – 128 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that kenzi foxx’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Brooklyn, New York, United States |
| Hometown | Brooklyn, New York |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Kenzi Foxx Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Kenzi Foxx
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in February 2021. She has over 75k followers on his X account.
- She started his Instagram account in January 2022. She has over 7k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Kenzi Foxx?
Kenzi Foxx’s birthday is on 25 September 1969.
Is Kenzi Foxx married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Kenzi Foxx?
The net worth of Kenzi is $400k.
What is the Zodiac Sign of Kenzi Foxx?
The Zodiac Sign of Kenzi is Libra.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio