
Nicole Graves
Actress

| Age | 43 years |

| Net Worth | $800k |

| Birthday | 24 August |

| Zodiac Sign | Virgo |
Nicole Graves Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Nicole Graves has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Nicole is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Nicole Graves’s career in the adult film industry began in 2006, at the age of 23. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Nicole Graves was born on 24 August 1982 in Houston, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Nicole father’s name and mother’s name are not known. Nicole is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Nicole Graves |
| Nickname | Nicole |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 24 August 1982 |
| Age (as in 2025) | 43 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2006 |
Body Structure
Nicole Graves’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Nicole Graves height 5 ft 2 in (153 cm) and weight 51 kg (112 lbs). Her body measurements are 35-25-34 Inches, nicole waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 153 cm |
| Height in meters | 1.53 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 51 kg – 112 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that nicole graves’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Houston, Texas, United States |
| Hometown | Houston, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Nicole Graves Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black, Pink |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Ferrari |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Nicole Graves
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2008.
- She received a nomination for the XBIZ Europa Awards for Best actress in 2010.
FAQ
When is the Birthday of Nicole Graves?
Nicole Graves’s birthday is on 24 August 1982.
Is Nicole Graves married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Nicole Graves?
The net worth of Nicole is $800k.
What is the Zodiac Sign of Nicole Graves?
The Zodiac Sign of Nicole is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio