
Explicit Kait
Actress

| Age | 24 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 18 June |

| Zodiac Sign | Gemini |
Explicit Kait Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Explicit Kait has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Explicit is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Explicit Kait’s career in the adult film industry began in 2020, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Explicit Kait was born on 18 June 2001 in Hagerstown, Maryland, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is gemini. Explicit father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Explicit Kait is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Maryland, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Kaitlynn |
| Nickname | Kait |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 18 June 2001 |
| Age (as in 2025) | 24 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-24-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2020 |
Body Structure
Explicit Kait’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Explicit Kait height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 48 kg (105 lbs). Her body measurements are 32-24-33 Inches, explicit waist size 24 inches, and hip size 33 inches. She has Red color hair and hazel color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 48 kg – 105 lbs |
| Eye Colour | Hazel |
| Hair Colour | Red |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that explicit kait’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Hagerstown, Maryland, United States |
| Hometown | Hagerstown, Maryland |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Explicit Kait Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Bugatti |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Explicit Kait
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2022.
- She started his X account in April 2020. She has over 556k followers on his X account.
- She started his Instagram account in September 2016. She has over 385 followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Explicit Kait?
Explicit Kait’s birthday is on 18 June 2001.
Is Explicit Kait married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Explicit Kait?
The net worth of Explicit is $400k.
What is the Zodiac Sign of Explicit Kait?
The Zodiac Sign of Explicit is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio