
Brandy Salazar
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 12 Sep |

| Zodiac Sign | Virgo |
Brandy Salazar Biography / Wiki Info
She is a popular Venezuelan adult film actress. Brandy Salazar has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Brandy is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Brandy Salazar’s career in the adult film industry began in 2022, at the age of 33. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Brandy Salazar was born on 12 September 1988 in Caracas, Venezuela. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Brandy father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Brandy is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Caracas, Venezuela. She completed his graduation at a local university in the Venezuela.
| Full Name | Brandy Salazar |
| Nickname | Brandy |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 12 September 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-28-40 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2022 |
Body Structure
Brandy Salazar’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Brandy Salazar height 5 ft 1 in (155 cm) and weight 63 kg (138 lbs). Her body measurements are 34-28-40 Inches, brandy waist size 28 inches, and hip size 40 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 155 cm |
| Height in meters | 1.55 m |
| Height in feet inche | 5 ft 1 in |
| Weight (approx.) | 63 kg – 138 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that brandy salazar’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Caracas, Venezuela |
| Hometown | Caracas, Venezuela |
| Nationality | Venezuelan |
| Religion | Atheist |

Brandy Salazar Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Brandy Salazar
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2024.
- She started his X account in May 2021. She has over 132k followers on his X account.
- She started his Instagram account in August 2018. She has over 170k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Brandy Salazar?
Brandy Salazar’s birthday is on 12 September 1988.
Is Brandy Salazar married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Brandy Salazar?
The net worth of Brandy is $400k.
What is the Zodiac Sign of Brandy Salazar?
The Zodiac Sign of Brandy is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio