
Bambi Barton
Actress

| Age | 25 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 20 Sep |

| Zodiac Sign | Virgo |
Bambi Barton Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Bambi Barton has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Bambi is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Bambi Barton’s career in the adult film industry began in 2023, at the age of 22. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Bambi Barton was born on 20 September 2000 in Kentucky, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is virgo. Bambi father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Bambi is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Kentucky, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Bambi Barton |
| Nickname | Bambi |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 20 September 2000 |
| Age (as in 2025) | 25 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-24-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2023 |
Body Structure
Bambi Barton’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Bambi Barton height 5 ft 11 in (181 cm) and weight 75 kg (165 lbs). Her body measurements are 34-24-35 Inches, bambi waist size 24 inches, and hip size 35 inches. She has light blonde color hair and hazel color eyes.
| Height in centimeters | 181 cm |
| Height in meters | 1.81 m |
| Height in feet inche | 5 ft 11 in |
| Weight (approx.) | 75 kg – 165 lbs |
| Eye Colour | Hazel |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that bambi barton’s current net worth is approx $400k. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Kentucky, United States |
| Hometown | Kentucky, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Bambi Barton Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | McLaren 720S |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Bambi Barton
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in June 2022. She has over 39k followers on his X account.
- She started his Instagram account in July 2022. She has over 90k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Bambi Barton?
Bambi Barton’s birthday is on 20 September 2000.
Is Bambi Barton married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Bambi Barton?
The net worth of Bambi is $400k.
What is the Zodiac Sign of Bambi Barton?
The Zodiac Sign of Bambi is Virgo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio