
Bec The Barbie
Actress

| Age | 24 years |

| Net Worth | $300k |

| Birthday | 9 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Bec The Barbie Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Bec The Barbie has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Bec is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Bec The Barbie’s career in the adult film industry began in 2023, at the age of 22. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Bec The Barbie was born on 9 February 2001 in Houston, Texas, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Bec father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Bec is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Texas, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Bec Barbie |
| Nickname | Bec |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 9 February 2001 |
| Age (as in 2025) | 24 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2023 |
Body Structure
Bec The Barbie’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Bec The Barbie height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 64 kg (112 lbs). Her body measurements are 33-25-35 Inches, bec waist size 25 inches, and hip size 35 inches. She has black color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 64 kg – 141 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that bec the barbie’s current net worth is approx $300k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Houston, Texas, United States |
| Hometown | Houston, Texas |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Bec The Barbie Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Range Rover |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
| Phone Number | Not Available |
| Email Address | Not Available |
| X | @becthebarbie |
Someting Read More Known Facts Bec The Barbie
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2024.
- She started his X account in May 2020. She has over 239k followers on his X account.
- She started his Instagram account in September 2021. She has over 185k followers on his Instagram account.
Bec The Barbie interview
FAQ
When is the Birthday of Bec The Barbie?
Bec The Barbie’s birthday is on 9 February 2001.
Is Bec The Barbie married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Bec The Barbie?
The net worth of Bec The is $300k.
What is the Zodiac Sign of Bec The Barbie?
The Zodiac Sign of Bec The is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
