
Keisha Grey
Actress

| Age | 31 years |

| Net Worth | $1 M |

| Birthday | 9 June |

| Zodiac Sign | Gemini |
Keisha Grey Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Keisha Grey has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Keisha is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Keisha Grey’s career in the adult film industry began in 2013, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Keisha Grey was born on 9 June 1994 in Tampa, Florida, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is gemini. Keisha father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Keisha is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Florida, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Kelsey Marie Caproon |
| Nickname | Keisha |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 9 June 1994 |
| Age (as in 2025) | 31 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-26-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2013 |
Body Structure
Keisha Grey’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Keisha Grey height 5 ft 3 in (161 cm) and weight 57 kg (125 lbs). Her body measurements are 33-26-34 Inches, keisha waist size 26 inches, and hip size 34 inches. She has brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 161 cm |
| Height in meters | 1.61 m |
| Height in feet inche | 5 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 57 kg – 125 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that keisha grey’s current net worth is approx $1 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Tampa, Florida, United States |
| Hometown | Tampa, Florida |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Keisha Grey Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |

Contact Details
Someting Read More Known Facts Keisha Grey
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2015.
- Keisha Grey has shot more than 801 films as a actress.
- She started his X account in June 2016. She has over 588k followers on his X account.
- She started his Instagram account in March 2017. She has over 1.5 million followers on his Instagram account.
Keisha Grey interview
FAQ
When is the Birthday of Keisha Grey?
Keisha Grey’s birthday is on 9 June 1994.
Is Keisha Grey married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Keisha Grey?
The net worth of Keisha is $1 Million.
What is the Zodiac Sign of Keisha Grey?
The Zodiac Sign of Keisha is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
