
Ava Koxxx
Actress

| Age | 40 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 8 June |

| Zodiac Sign | Gemini |
Ava Koxxx Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Ava Koxxx has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Ava is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Ava Koxxx’s career in the adult film industry began in 2006, at the age of 21. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Ava Koxxx was born on 8 June 1985 in Birmingham, West Midlands, United Kingdom. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is gemini. Ava father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Ava is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in West Midlands, United Kingdom. She completed his graduation at a local university in the United Kingdom.
| Full Name | Ava Koxxx |
| Nickname | Ava |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 8 June 1985 |
| Age (as in 2025) | 40 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-27-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2006 |
Body Structure
Ava Koxxx’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Ava Koxxx height 6 ft 3 in (191 cm) and weight 71 kg (156 lbs). Her body measurements are 34-27-35 Inches, ava waist size 27 inches, and hip size 35 inches. She has black color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 191 cm |
| Height in meters | 1.91 m |
| Height in feet inche | 6 ft 3 in |
| Weight (approx.) | 71 kg – 156 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Black |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that ava koxxx’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Birmingham, West Midlands, United Kingdom |
| Hometown | Birmingham, West Midlands |
| Nationality | English |
| Religion | Atheist |

Ava Koxxx Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Ava Koxxx
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2015.
- Ava has shot more than 103 films as a actress.
- She started his X account in March 2013. She has over 483k followers on his X account.
- She started his Instagram account in May 2015. She has over 980k followers on his Instagram account.
Ava Koxxx interview
FAQ
When is the Birthday of Ava Koxxx?
Ava Koxxx’s birthday is on 8 June 1985.
Is Ava Koxxx married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Ava Koxxx?
The net worth of Ava is $400k.
What is the Zodiac Sign of Ava?
The Zodiac Sign of Ava is Gemini.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
