
Layla London
Actress

| Age | 30 years |

| Net Worth | $550k |

| Birthday | 31 Oct |

| Zodiac Sign | Scorpio |
Layla London Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Layla London has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Layla is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Layla London’s career in the adult film industry began in 2014, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Layla London was born on 31 October 1994 in North Carolina, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is scorpio. Layla father’s name and mother’s name are not known. Layla is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in North Carolina, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Layla London |
| Nickname | Taylor |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 31 October 1994 |
| Age (as in 2025) | 30 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-26-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2014 |
Body Structure
Layla London’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Layla London height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 55 kg (121 lbs). Her body measurements are 34-26-35 Inches, layla waist size 26 inches, and hip size 35 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 55 kg – 121 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that layla london’s current net worth is approx $550k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | North Carolina, United States |
| Hometown | North Carolina, United States |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Layla London Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Blue |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Layla London
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- Layla has shot more than 121 films as a actress.
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She received a nomination for the AVN Awards for Best Supporting Actress in 2018.
FAQ
When is the Birthday of Layla London?
Layla London’s birthday is on 31 October 1994.
Is Layla London married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Layla London?
The net worth of Layla is $550k.
What is the Zodiac Sign of Layla London?
The Zodiac Sign of Layla is Scorpio.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio