
Blair Williams
Actress

| Age | 31 years |

| Net Worth | $800k |

| Birthday | 28 March |

| Zodiac Sign | Aries |
Blair Williams Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Blair Williams has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Blair is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Williams started her career as a webcam model and dancer. Blair Williams’s career in the adult film industry began in 2015, at the age of 21. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Blair Williams was born on 28 March 1994 in Loma Linda, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aries. Blair Williams father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Blair is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Taylor Elizabeth Hammon |
| Nickname | Blair |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 28 March 1994 |
| Age (as in 2025) | 31 Years |
| Body Measurements (approx.) | 35-28-36 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2015 |
Body Structure
Blair Williams’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Blair Williams height 5 ft 9 in (176 cm) and weight 68 kg (150 lbs). Her body measurements are 35-28-36 Inches, blair waist size 28 inches, and hip size 36 inches. She has blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 176 cm |
| Height in meters | 1.76 m |
| Height in feet inche | 5 ft 9 in |
| Weight (approx.) | 68 kg – 150 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that (Short name)’s current net worth is approx $800k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | Loma Linda, California, United States |
| Hometown | Loma Linda, California |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Blair Williams Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini Huracán |
| Hobbies | Travelling, Watching Movie |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |

Contact Details
Someting Read More Known Facts Blair Williams
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2018.
- Blair has shot more than 1094 films as a actress.
- She started his X account in January 2021. She has over 21k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2016. She has over 722k followers on his Instagram account.
Blair Williams interview
FAQ
When is the Birthday of Blair Williams?
Blair Williams’s birthday is on 28 March 1994.
Is Blair Williams married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Blair Williams?
The net worth of Blair is $800k.
What is the Zodiac Sign of Blair Williams?
The Zodiac Sign of Blair is Aries.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
