Thassapak Hsu is an Taiwanese Actor. He is known for her Beautiful Looks, Cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Thassapak is a famous Actor. Check out Thassapak Hsu Biography, Height, Weight, Age, Girlfriend, Family, Wiki, Wife, Affairs, Net Worth, Facts, Parents, Wikipedia & More.

Thassapak Hsu
Actor
BIRTHDAY
31 October
Nationality
Taiwanese
Ethnicity
Asian
Thassapak Hsu was born on 31 October 1990 in Taipei, Taiwan. He belongs to the christian religion and her zodiac sign scorpio. Thassapak Hsu height 6 ft 0 in (180 cm) and weight 63 kg (138 lbs). Her body measurements are 46-21-32 inches, Thassapak waist size 21 inches, and hip size 32 inches. He has brown color hair and black color eyes. Thassapak father name is fashon and mother name is nontalee saejung. Her siblings name not known. Thassapak Hsu is married and her wife name is sumonthip hsu.
Social Profile
Thassapak Hsu Biography / Wiki Info
| Full Name | Thassapak Hsu |
| Nickname | Thassapak |
| Profession | Actor |
| Date of Birth | 31 October 1990 |
| Age (as in 2024) | 33 Years |
| Height (approx.) | 183 cm |
| Body Measurements (approx.) | 46-32-21 |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Net Worth | $100,000 – $1M (approx.) |
| Wife | Sumonthip Hsu |

Body Structure Info
| Height in centimeters | 183 cm |
| Height in meters | 1.83 m |
| Height in feet inche | 6 ft 60 in |
| Weight (approx.) | 70 Kg (154 lbs) |
| Eye Colour | Black |
| Hair Colour | Brown |
Personal life Info
| BirthPlace | Taipei, Taiwan |
| Hometown | Taipei, Taiwan |
| Nationality | Taiwanese |
| Religion | Christian |
Net Worth
He did not disclose anything about his wealth or earnings. The sources available on the internet and social media, it is said that Thassapak’s current net worth is approx $100,000 – $1M USD. Her main sources of income are acting and social media platforms.
Educational Qualifications Info
| School Name | Not Known |
| University | Thai Chamber of Commerce in Bangkok |
| Educational Qualifications | Graduated |
Thassapak Hsu Family Info

| Father Name | Fashon Hsu |
| Mother Name | Nontalee Saejung |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Marriage, Girlfriend, Children Info
| Marital Status | Married |
| Marriage Date | Not Known |
| Girlfriend | Sumonthip Hsu |
| Wife | Sumonthip Hsu |
| Daughter | Paulina Hsu and Lalina Hsu |
| Son | None |
Someting Read More Known Facts Thassapak
- Does he smoke?: Not Known
- Does he drink alcohol?: Yes
- Thassapak is a Taiwanese Actor who best known for has been featured in such Thai dramas as Lovey Dovey, Devil Lover and Room Alone The Series.
- He was won in the abbc KPN for Best actor.
- His Instagram account, he has 3.7m followers.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
