
Pressley Carter
Actress
Birthdays
10 February
Nationality
American
Birth sign
Aquarius
Pressley Carter Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Pressley Carter has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Pressley is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Pressley Carter’s career in the adult film industry began in 2011, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Pressley Carter was born on 10 February 1992 in Los Angeles, California, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Pressley father’s name and mother’s name are not known. Pressley is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Ariel Lee |
| Nickname | Ariel |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 10 February 1992 |
| Age (as in 2026) | 34 years |
| Body Measurements (approx.) | 33-25-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure
Pressley Carter’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Pressley Carter height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 46 kg (101 lbs). Her body measurements are 33-25-34 Inches, pressley waist size 25 inches, and hip size 34 inches. She has red color hair and hazel color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 46 kg – 101 lbs |
| Eye Colour | Hazel |
| Hair Colour | Red |
Pressley Carter Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that pressley carter’s current net worth is approx $500k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
Someting Read More Known Facts Pressley Carter
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2013.
- She received a nomination for the XRCO Award for Single Performance – Actres in 2016.
FAQ
When is the Birthday of Pressley Carter?
Pressley Carter’s birthday is on 10 February 1992.
Is Pressley Carter married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Pressley Carter?
The net worth of Pressley is $500k.
What is the Zodiac Sign of Pressley?
The Zodiac Sign of Pressley is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio