
Olivia Austin
Actress

| Age | 37 years |

| Net Worth | $700k |

| Birthday | 19 August |

| Zodiac Sign | Leo |
Olivia Austin Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Olivia Austin has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Olivia is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Olivia Austin’s career in the adult film industry began in 2015, at the age of 26. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Olivia Austin was born on 19 August 1988 in Seattle, Washington, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is leo. Olivia father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Olivia is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Washington, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Olivia Austin |
| Nickname | Olivia |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 19 August 1988 |
| Age (as in 2025) | 37 years |
| Body Measurements (approx.) | 35-27-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2015 |
Body Structure
Olivia Austin’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Olivia Austin height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 65 kg (143 lbs). Her body measurements are 35-27-34 Inches, olivia waist size 27 inches, and hip size 34 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 65 kg – 143 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that olivia austin’s current net worth is approx $700k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Seattle, Washington, United States |
| Hometown | Seattle, Washington |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
Olivia Austin Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |

Contact Details
Someting Read More Known Facts Olivia Austin
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2017.
- She started his X account in December 2014. She has over 181k followers on his X account.
- She started his Instagram account in December 2020. She has over 146k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Olivia Austin?
Olivia Austin’s birthday is on 19 August 1988.
Is Olivia Austin married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Olivia Austin?
The net worth of Olivia is $700k.
What is the Zodiac Sign of Olivia Austin?
The Zodiac Sign of Olivia is Leo.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio