
Melody Jordan
Actress

| Age | 33 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 5 Oct |

| Zodiac Sign | Libra |
Melody Jordan Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Melody Jordan has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Melody Jordan is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Jordan started her career as a webcam model and dancer. Melody Jordan’s career in the adult film industry began in 2011, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Melody Jordan was born on 5 October 1991 in West Virginia, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is libra. Melody Jordan father’s name and mother’s name are not known. Melody Jordan is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in West Virginia, United States. She completed his graduation in (computer science) at a local university in the United States.
| Full Name | Melody Jordan |
| Nickname | Melody |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 5 October 1991 |
| Age (as in 2025) | 33 Years |
| Body Measurements (approx.) | 33-26-34 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure
Melody Jordan’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Melody Jordan height 5 ft 9 in (176 cm) and weight 61 kg (134 lbs). Her body measurements are 33-26-34 Inches, melody waist size 26 inches, and hip size 34 inches. She has redhead color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 176 cm |
| Height in meters | 1.76 m |
| Height in feet inche | 5 ft 9 in |
| Weight (approx.) | 61 kg – 134 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Redhead |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that melody jordan’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | West Virginia, United States |
| Hometown | West Virginia |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Melody Jordan Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Melody Jordan
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2013.
- She received a nomination for the XBIZ Awards for Female Performer of the Year in 2014.
Melody Jordan interview
FAQ
When is the Birthday of Melody Jordan?
Melody Jordan’s birthday is on 5 October 1991.
Is Melody Jordan married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Melody Jordan?
The net worth of Melody is $400k.
What is the Zodiac Sign of Melody?
The Zodiac Sign of Melody is Libra.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
