
Kiara Cole
Actress

| Age | 26 years |

| Net Worth | $500k |

| Birthday | 19 April |

| Zodiac Sign | Aries |
Kiara Cole Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Kiara Cole has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Kiara is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Kiara Cole’s career in the adult film industry began in 2018, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Kiara Cole was born on 19 April 1999 in Carbondale, Illinois, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aries. Kiara father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Kiara is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Illinois, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Kiara Cole |
| Nickname | Kiara |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 19 April 1999 |
| Age (as in 2025) | 26 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-24-32 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2018 |
Body Structure
Kiara Cole’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Kiara Cole height 5 ft 2 in (154 cm) and weight 46 kg (101 lbs). Her body measurements are 32-24-32 Inches, kiara waist size 24 inches, and hip size 32 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 154 cm |
| Height in meters | 1.54 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 46 kg – 101 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that kiara cole’s current net worth is approx $500k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Carbondale, Illinois, United States |
| Hometown | Carbondale, Illinois |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Kiara Cole Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Kiara Cole
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2019.
- She started his X account in December 2021. She has over 60k followers on his X account.
- She started his Instagram account in May 2018. She has over 362k followers on his Instagram account.
Kiara Cole interview
FAQ
When is the Birthday of Kiara Cole?
Kiara Cole’s birthday is on 19 April 1999.
Is Kiara Cole married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Kiara Cole?
The net worth of Kiara is $500k.
What is the Zodiac Sign of Kiara?
The Zodiac Sign of Kiara is Aries.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio
