
Katie Morgan
Actress

| Age | 44 years |

| Net Worth | $1.2 M |

| Birthday | 17 March |

| Zodiac Sign | Pisces |
Katie Morgan Biography / Wiki Info
Katie Morgan is a popular American adult film actress. Katie has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Katie is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Katie Morgan’s career in the adult film industry began in 2001, at the age of 21. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Katie Morgan was born on 17 March 1980 in Los Angeles, California, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is pisces. Katie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Katie is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Sarah Lyn Carradine |
| Nickname | Katie Morgan |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 17 March 1980 |
| Age (as in 2024) | 44 Years |
| Body Measurements (approx.) | 34-24-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Husband | Evan Stone |
| Debut Industry | 2001 |
Body Structure
Katie Morgan’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Katie Morgan height 5 ft 5 in (166 cm) and weight 53 kg (116 lbs). Her body measurements are 34-24-33 Inches, katie waist size 24 inches, and hip size 33 inches. She has light blonde color hair and green color eyes.
| Height in centimeters | 166 cm |
| Height in meters | 1.66 m |
| Height in feet inche | 5 ft 5 in |
| Weight (approx.) | 53 kg – 116 lbs |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that katie morgan’s current net worth is approx $1.2 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Los Angeles, California, United States |
| Hometown | Los Angeles, California |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |

Katie Morgan Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Pink |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog |
| Car | Lamborghini Murcielago |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Married |
| Affairs | Evan Stone |
| Husband | Evan Stone (2017)![]() |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Katie Morgan
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the XBIZ Award for Best actress in 2014
- Katie has shot more than 507 films.
- She started his Twitter account in April 2009. She has over 986k followers on his Twitter account.
- She started his Instagram account in June 2012. She has over 43k followers on his Instagram account.
Katie Morgan interview
FAQ
When is the Birthday of Katie Morgan?
Katie Morgan’s birthday is on 17 March 1980.
Is Katie Morgan married?
Yes, she is married.
How much is the net worth of Katie Morgan?
The net worth of Katie is $1.2 Million.
What is the Zodiac Sign of Katie?
The Zodiac Sign of Katie is Pisces.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio

