
Eve Laurence
Actress

| Age | 39 years |

| Net Worth | $600k |

| Birthday | 4 Oct |

| Zodiac Sign | Libra |
Eve Laurence Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Eve Laurence has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Eve Laurence is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Eve Laurence’s career in the adult film industry began in 2004, at the age of 18. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Eve Laurence was born on 4 October 1985 in Queen Anne, Maryland, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is libra. Eve father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Eve is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Maryland, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Melissa Ann Wilson |
| Nickname | Eve |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 4 October 1985 |
| Age (as in 2025) | 39 years |
| Body Measurements (approx.) | 34-28-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2004 |
Body Structure
Eve Laurence’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Eve Laurence height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 58 kg (127 lbs). Her body measurements are 34-28-35 Inches, eve waist size 28 inches, and hip size 35 inches. She has dark brown color hair and brown color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 58 kg – 127 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that eve laurence’s current net worth is approx $600k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Queen Anne, Maryland, United States |
| Hometown | Queen Anne, Maryland |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Eve Laurence Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Red |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Eve Laurence
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best Actress in 2007.
- She started his X account in May 2009. She has over 55k followers on his X account.
- She started his Instagram account in August 2014. She has over 32k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Eve Laurence?
Eve Laurence’s birthday is on 4 October 1985.
Is Eve Laurence married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Eve Laurence?
The net worth of Eve is $600k.
What is the Zodiac Sign of Eve Laurence?
The Zodiac Sign of Eve is Libra.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio