
Austin Taylor
Actress

| Age | 42 years |

| Net Worth | $1 M |

| Birthday | 10 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Austin Taylor Biography / Wiki Info
Taylor is a popular American adult film actress. Austin Taylor has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Austin is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Taylor started her career as a webcam model and dancer. Austin Taylor’s career in the adult film industry began in 2008, at the age of 25. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Austin Taylor was born on 10 February 1983 in San Diego, California, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign is aquarius. Austin father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Austin is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in California, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Austin Taylor |
| Nickname | Austin |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 10 February 1983 |
| Age (as in 2025) | 42 Years |
| Body Measurements (approx.) | 33-27-35 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2008 |
Body Structure
Austin Taylor’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Austin Taylor height 5 ft 1 in (154 cm) and weight 61 kg (134 lbs). Her body measurements are 33-27-35 Inches, austin waist size 27 inches, and hip size 35 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 154 cm |
| Height in meters | 1.54 m |
| Height in feet inche | 5 ft 1 in |
| Weight (approx.) | 61 kg – 134 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that austin taylor’s current net worth is approx $1 million USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.

Personal life Info
| BirthPlace | San Diego, California, United States |
| Hometown | San Diego, California |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |
Austin Taylor Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | Black |
| Food | Fast Food |
| Animal | Dog |
| Car | Not Known |
| Hobbies | Travelling |

Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Austin Taylor
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2016.
- She started his X account in February 2009. She has over 300k followers on his X account.
- She started his Instagram account in April 2020. She has over 166k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Austin Taylor?
Austin Taylor’s birthday is on 10 February 1983.
Is Austin Taylor married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Austin Taylor?
The net worth of Austin is $1 Million.
What is the Zodiac Sign of Austin Taylor?
The Zodiac Sign of Austin is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio