
Allie Addison
Actress

| Age | 25 years |

| Net Worth | $400k |

| Birthday | 10 Feb |

| Zodiac Sign | Aquarius |
Allie Addison Biography / Wiki Info
She is a popular American adult film actress. Allie Addison has left a lasting impression on the adult entertainment industry. Allie is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. She started her career as a webcam model and dancer. Allie Addison’s career in the adult film industry began in 2019, at the age of 19. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Allie Addison was born on 10 February 2000 in Baton Rouge, Louisiana, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is aquarius. Allie father’s name and mother’s name are not known. Her sibling’s name is not known. Allie is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Louisiana, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
| Full Name | Allie Addison |
| Nickname | Allie |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 10 February 2000 |
| Age (as in 2025) | 25 years |
| Body Measurements (approx.) | 31-23-31 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2019 |
Body Structure
Allie Addison’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Allie Addison height 5 ft 2 in (158 cm) and weight 45 kg (99 lbs). Her body measurements are 31-23-31 Inches, allie waist size 23 inches, and hip size 31 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 158 cm |
| Height in meters | 1.58 m |
| Height in feet inche | 5 ft 2 in |
| Weight (approx.) | 45 kg – 99 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |
Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that allie addison’s current net worth is approx $400k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Personal life Info
| BirthPlace | Detroit, Michigan, United States |
| Hometown | Detroit, Michigan |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |

Allie Addison Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Favorite Things
| Color | White |
| Food | Barbecue |
| Animal | Dog, Cat |
| Car | McLaren 750S |
| Hobbies | Travelling |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs | Single |
| Husband Name | None |
| Children | None |
Contact Details
Someting Read More Known Facts Allie Addison
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2021.
- She started his X account in June 2021. She has over 43k followers on his X account.
- She started his Instagram account in May 2019. She has over 59k followers on his Instagram account.
FAQ
When is the Birthday of Allie Addison?
Allie Addison’s birthday is on 10 February 2000
Is Allie Addison married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Allie Addison?
The net worth of Allie is $400k.
What is the Zodiac Sign of Allie Addison?
The Zodiac Sign of Allie is Aquarius.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio