Holly Price is a popular American adult film actress. Holly has left a lasting impression on the adult entertainment industry. She is a very famous and successful Model in adult entertainment filam industry, she has been able to venture outside of the business and is now well-known in both mainstream and adult media. Holly started her career as a webcam model and dancer. Holly Price’s career in the adult film industry began in 2011, at the age of 29. She has worked with some of the biggest studios in the world.

Holly Price
Actress
Birthdays
19 November
Nationality
American
Birth sign
Scorpio
Holly Price was born on 19 November 1981 in Knoxville, Tennessee, United States. She does not follow any religion and describes himself as an atheist and her zodiac sign is scorpio. Holly father’s name and mother’s name are not known. Holly is not dating anyone and she is unmarried. She completed his primary education at a local high school in Tennessee, United States. She completed his graduation at a local university in the United States.
Holly Price Biography / Wiki Info
| Full Name | Holly Price |
| Nickname | Holly |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 19 November 1981 |
| Age (as in 2025) | 44 years |
| Body Measurements (approx.) | 32-24-33 |
| Gender | Female |
| Ethnicity | Caucasian |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure
Holly Price’s natural look has earned her widespread recognition in the adult industry as one of the most popular performers, with many praising her body structure and appearance. Holly Price height 5 ft 7 in (171 cm) and weight 52 kg (114 lbs). Her body measurements are 32-24-33 Inches, holly waist size 24 inches, and hip size 33 inches. She has light blonde color hair and blue color eyes.
| Height in centimeters | 171 cm |
| Height in meters | 1.71 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 52 kg – 114 lbs |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Light Blonde |

Holly Price Net Worth
The sources available on the internet and social media, it is said that holly price’s current net worth is approx $300k USD. Her main sources of income are modeling, brand endorsements and work in adult films.
Social Media
Someting Read More Known Facts Holly Price
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She received a nomination for the AVN Award for Best New Actress in 2012.
- She started his X account in November 2011. She has over 690 followers on his X account.
FAQ
When is the Birthday of Holly Price?
Holly Price’s birthday is on 19 November 1981.
Is Holly Price married?
No, she is not married.
How much is the net worth of Holly?
The net worth of Holly is $300k.
What is the Zodiac Sign of Holly?
The Zodiac Sign of Holly is Scorpio.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio